Renoma uczelni pomaga podczas rekrutacji
Ścieżki kariery Na rynku pracy liczą się przede wszystkim indywidualne umiejętności. Ale nauka w renomowanej szkole pomaga je odpowiednio wykorzystać.
Premier Mateusz Morawiecki, który był przez wiele lat prezesem banku BZ WBK, studiował m.in. historię. Miliarder i twórca Facebooka Mark Zuckerberg rzucił studia na Harvardzie, by rozwijać swój biznes. Takie przykłady pokazują, że można stworzyć superdochodową firmę albo być wziętym bankowcem bez ukończenia uczelni ekonomicznej, czy nawet w ogóle bez ukończenia studiów.
– Samo wykształcenie nie jest czynnikiem determinującym karierę w biznesie – przyznaje Michał Ciapka, prezes zarządu firmy Higasa Properties. – Najważniejsze są wiedza, chęci, umiejętności, upór w dążeniu do celu, plan i wytrwałość w jego realizacji. Dodaje, że odpowiednie wykształcenie jest przydatne, jednak nie determinujące, choć dyplom uczelni wyższej jest na rynku pracy bardzo przydatny.
– Od kandydatów oczekujemy przede wszystkim wiedzy z zakresu nieruchomości, finansów, prawa, czyli...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta