Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trudniej wywalczyć wyższą pensję, nawet zmieniając pracodawcę

13 stycznia 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

Wzrost płacy minimalnej wymusi zwiększenie budżetu płac, więc nie będzie dużych szans na nieobowiązkowe podwyżki ANita Błaszczak

 

– Tylko najlepsi specjaliści w swoich dziedzinach zachowają przewagę negocjacyjną i wciąż będą mogli liczyć na wyższą pensję – twierdzi Paulina Łukaszuk z firmy doradztwa personalnego Hays Poland, komentując najnowszy raport płacowy na 2020 r. Porównuje on wynagrodzenia oferowane kandydatom z różnych specjalności i branż, którzy w ostatnim czasie uczestniczyli w procesach rekrutacyjnych prowadzonych przez Hays Poland. Jak wynika z tych danych, na niewielu stanowiskach można obecnie liczyć na znaczący – czyli dwucyfrowy – wzrost najczęściej proponowanych stawek w porównaniu z przełomem 2018/2019.

Przygotuj się na twarde negocjacje

Największy, bo prawie 40-proc. skok, nastąpił u doświadczonych frontend deweloperów javascript, którym teraz proponuje się 12 tys. zł brutto miesięcznie, o 3 tys. więcej niż rok wcześniej. Dwucyfrową podwyżkę oferty płacowej z zeszłego roku (do 16 tys. zł) mogą też dostać specjaliści ds. bezpieczeństwa – zwłaszcza ci od bezpieczeństwa infrastruktury IT.

Wprawdzie średni poziom pensji najczęściej proponowanych kandydatom rekrutowanym przez łowców głów poszedł w górę w większości specjalizacji IT, z reguły był to wzrost o około tysiąc złotych. W przypadku osób zarabiających powyżej 10 tys. zł brutto oznacza to jednocyfrową podwyżkę. Doświadczeni deweloperzy java i analitycy biznesowi...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11555

Wydanie: 11555

Spis treści

Reklama

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament