Przyjdą trudne noce

13 stycznia 2020 | Sport | Janusz Pindera

Polki w półfinale turnieju kwalifikacyjnego w Apeldoorn przegrały z Turcją 2:3, choć miały w czwartym secie pięć piłek meczowych. Porażka oznacza, że Polki nie pojadą
 na igrzyska w Tokio.

Te turnieje rządzą się twardymi zasadami, olimpijski awans zdobywają tylko zwycięzcy. Polki w grupie pokonały Bułgarię, Niderlandy i Azerbejdżan, zajmując w niej pierwsze miejsce. Na drodze do finału, w którym czekały już Niemki, stanęły im Turczynki, srebrne medalistki ubiegłorocznych mistrzostw Europy. W Ankarze Polki też grały z nimi w półfinale i przegrały zdecydowanie.

Tym razem spotkanie miało zupełnie inny przebieg. W pierwszym, wygranym przez Polki secie (25:19) rywalki miały niewiele do powiedzenia. Nasza 19-letnia skrzydłowa, mierząca 202 cm Magda Stysiak, była...

Wydanie: 11555