Jak PPP przyczynia się do poprawy jakości naszego życia?
Główną motywacją do sięgania po formułę partnerstwa publiczno-prywatnego powinno być zwiększanie dostępności wysokiej jakości usług publicznych.
Dyrektor Departamentu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej
Inwestycje infrastrukturalne w sektorze publicznym pozostają od wielu lat katalizatorem rozwoju gospodarczego w Polsce. Jednocześnie celem podejmowanych działań jest już nie tylko likwidowanie luk w infrastrukturze podstawowej, lecz także wniesienie istotnego wkładu do krajowej polityki rozwoju, w ramach której mogą być osiągane cele istotne z punktu widzenia całej Europy. Nie ulega wątpliwości, że w najbliższych latach będą one koncentrowały się przede wszystkim na poprawie jakości życia, szczególnie za pomocą realizacji celów klimatycznych, a także przez podnoszenie jakości usług publicznych.
Światowe trendy rozwoju współpracy sektora publicznego z partnerami prywatnymi są ukierunkowane na wykorzystanie wiedzy i potencjału sektora prywatnego do realizacji zadań mających wspierać zrównoważony rozwój gospodarczy. W instytucjach międzynarodowych (Bank Światowy, agendy ONZ) zostały wypracowane Cele Zrównoważonego Rozwoju (ang. SDG = Sustainable Development Goals), których osiągnięcie może być skuteczniejsze dzięki mobilizacji innowacyjności i potencjału inwestycyjnego sektora prywatnego. Z powodu ograniczonej dostępności środków publicznych w większości krajów partnerstwo między biznesem a administracją jest...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta