Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Śmierć w zoo. Kto zawinił?

24 marca 2020 | Rzecz o prawie | Anna 
Nowacka-Isaksson

Okaże się, czy ogród zapewnił bezpieczeństwo opiekunom zwierząt.

Ruszył proces osób oskarżonych o nieprzestrzeganie przepisów BHP w ogrodzie zoologicznym,w którym niedźwiedź spowodował śmierć 18- letniego opiekuna zwierząt.

Robert L. otrzymał wymarzoną pracę jako opiekun zwierząt w ogrodzie zoologicznym w Orsa, gdzie wcześniej odbył praktykę. Zoo zorganizowało wówczas tzw. Camp Care, w czasie którego odwiedzający ogród mieli możliwość zapoznania się z pracą opiekunów. Robert znalazł się w zagrodzie z holenderską parą z dwojgiem dzieci, z którymi miał razem sprzątnąć wybieg i wyłożyć pokarm dla brunatnych niedźwiedzi. Podczas pokazu drapieżniki przemieszczono do sąsiedniej, mniejszej zagrody. Nagle jednak dwóm niedźwiedziom udało się wrócić do swojego obejścia. Przekopały się pod ogrodzeniem (mimo znajdującego się tam zabezpieczenia na głębokości 90...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11616

Wydanie: 11616

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament