Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Radny może stracić pracę w urzędzie za nagrywanie wójta

24 marca 2020 | Dobra Administracja | Mateusz Adamski

Rada powinna wykazać związek przyczynowo-skutkowy między argumentami radnego a zdarzeniami, które legły u podstaw wniosku pracodawcy.

Rada Powiatu Ełckiego odmówiła zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym Tomaszem B. (imię fikcyjne). Z wnioskiem takim zwrócił się wójt jednej z gmin, gdzie w urzędzie zatrudniony był radny. Zarzucał mu nieprzestrzeganie czasu pracy, regulaminu pracy i zasad współżycia społecznego w zakładzie pracy. Wskazał też na utratę zaufania z powodu nagrywania przez radnego rozmów pracodawcy.

Konieczność meldowania kilku przełożonym

W uzasadnieniu swojej uchwały rada powiatu stwierdziła, że motywem rozwiązania stosunku pracy są zdarzenia polityczne oraz zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu. Wskazano, że z wyjaśnień złożonych przez niego, które są przekonujące, wynika, że był on namawiany do kandydowania w wyborach samorządowych w 2018 r. z komitetu wyborczego, którego przedstawicielem prywatnie był wójt gminy.

Jak podkreślono, Tomasz B. pełni funkcję radnego już po raz kolejny i w każdych wyborach samorządowych ma duże poparcie wśród...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11616

Wydanie: 11616

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament