Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nacisk świata rośnie

24 marca 2020 | Sport | Kamil Kołsut
Trwa smutna podróż olimpijskiego ognia po Japonii
źródło: AFP
Trwa smutna podróż olimpijskiego ognia po Japonii

Polski Komitet Olimpijski apeluje o przełożenie igrzysk. Kanadyjczycy już zapowiedzieli, że do Tokio nie pojadą. Zmiana terminu jest nie do uniknięcia.

Tylko jedno w sprawie tokijskich igrzysk jest pewne: nie będą odwołane, niewiadomą pozostaje natomiast data ich rozegrania. Międzynarodowy Komitet Olimpijski decyzję o ewentualnym przełożeniu imprezy chce ogłosić w ciągu czterech tygodni, ale to wydaje się nierealne. Krytyka tego stanowiska jest powszechna, decydować trzeba dużo wcześniej.

Stanowisko MKOl mięknie zresztą z dnia na dzień. Tydzień temu przewodniczący Thomas Bach polecał zawodnikom przygotowywać się do startu „najlepiej jak mogą". We wtorek „na radykalne decyzje było zbyt wcześnie", w sobotę Bach „rozważał różne scenariusze", aż wreszcie MKOl wyznaczył sobie termin na podjęcie decyzji o losach igrzysk. Absurdalnie długi.

Jeżeli tokijska impreza odbędzie się w tym roku, to bez udziału Kanadyjczyków, którzy już o tym oficjalnie poinformowali. I zapewne bez Australijczyków, Nowozelanczków oraz Norwegów, choć tu na razie są tylko medialne informacje.

„Byłoby to niebezpieczne zarówno dla zawodników, jak i dla zdrowia publicznego" – czytamy w oświadczeniu kanadyjskiego komitetu olimpijskiego. – Prowadzimy świat. Jestem dumna z postawy Kanady –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11616

Wydanie: 11616

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament