Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

UOKiK odpuszcza roczne wakacje, ale nie cięcie stawek

24 marca 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

Firmom pożyczkowym przestanie się opłacać udzielanie większości pożyczek. To będzie oznaczać ich bankructwa, zwolnienia pracowników i wepchnięcie klientów w szarą strefę. MACIEJ RUDKE

 

Zaskakujące propozycje Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, dotyczące umożliwienia rocznych wakacji kredytowych i ścięcia maksymalnych kosztów pozaodsetkowych kredytu, spotkały się z dużą krytyką.

UOKiK potwierdza, że przepis dotyczący aż rocznych bezwarunkowych wakacji kredytowych został usunięty w trakcie przeprowadzonych w weekend konsultacji. Obecnie kończy się etap wypracowania najlepszych mechanizmów dla potrzeb tarczy antykryzysowej. Ostateczny kształt przepisów zostanie przedstawiony przez rząd – informuje biuro prasowe UOKiK.

Także Ministerstwo Rozwoju, które przygotowuje specustawę, zaznacza, że pakiet propozycji i projektów ustaw składających się na tarczę antykryzysową wciąż podlega...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11616

Wydanie: 11616

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament