Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas na przygotowanie rocznego sprawozdania z ustawy Policyjnej

24 marca 2020 | Dobra Administracja | Piotr Liwszic

Do końca marca 2020 r. inspektorzy ochrony danych, wyznaczeni na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, zobowiązani są do sporządzenia rocznego sprawozdania.

Zgodnie z art. 47 ust. 1 pkt. 10 ustawy o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości (dalej: „ustawa Policyjna") (>patrz ramka) roczne sprawozdanie dotyczyć ma wykonanych przez Inspektora Ochrony Danych zadań z zakresu ochrony danych osobowych oraz sposobu przetwarzania takich danych u administratora. Zakres merytoryczny takiego sprawozdania dotyczy dwóch aspektów.

Pierwszym z nich jest przekazanie administratorowi informacji dotyczących wykonania przez inspektora ochrony danych swoich obowiązków, a więc zadań, które zostały mu wskazane przez ustawodawcę. Zadania te zostały wymienione w art. 47 ustawy Policyjnej (>patrz ramka). Drugim z nich jest przedstawienie administratorowi informacji czy sposób przetwarzania danych osobowych w organizacji odpowiada zasadom oraz regułom wywodzącym się z ustawy Policyjnej.

Przed przystąpieniem do dokładnego wskazania zakresu sprawozdania warto podkreślić, że ma ono dotyczyć działań inspektora ochrony danych (IOD) oraz administratora w okresie od dnia wejścia ustawy Policyjnej w życie, a więc od dnia 6 lutego 2019 r. do końca tegoż roku, a więc do dnia 31 grudnia 2019 r.

Wykonywanie zadań przez IOD

W pierwszej części przygotowywanego sprawozdania można umieścić informacje dotyczące jego konkretnych działań...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum to wszystkie treści publikowane w "Rzeczpospolitej" od 1993 roku.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11616

Wydanie: 11616

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament