Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czas na przygotowanie rocznego sprawozdania z ustawy Policyjnej

24 marca 2020 | Dobra Administracja | Piotr Liwszic

Do końca marca 2020 r. inspektorzy ochrony danych, wyznaczeni na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, zobowiązani są do sporządzenia rocznego sprawozdania.

Zgodnie z art. 47 ust. 1 pkt. 10 ustawy o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości (dalej: „ustawa Policyjna") (>patrz ramka) roczne sprawozdanie dotyczyć ma wykonanych przez Inspektora Ochrony Danych zadań z zakresu ochrony danych osobowych oraz sposobu przetwarzania takich danych u administratora. Zakres merytoryczny takiego sprawozdania dotyczy dwóch aspektów.

Pierwszym z nich jest przekazanie administratorowi informacji dotyczących wykonania przez inspektora ochrony danych swoich obowiązków, a więc zadań, które zostały mu wskazane przez ustawodawcę. Zadania te zostały wymienione w art. 47 ustawy Policyjnej (>patrz ramka). Drugim z nich jest przedstawienie administratorowi informacji czy sposób przetwarzania danych osobowych w organizacji odpowiada zasadom oraz regułom wywodzącym się z ustawy Policyjnej.

Przed przystąpieniem do dokładnego wskazania zakresu sprawozdania warto podkreślić, że ma ono dotyczyć działań inspektora ochrony danych (IOD) oraz administratora w okresie od dnia wejścia ustawy Policyjnej w życie, a więc od dnia 6 lutego 2019 r. do końca tegoż roku, a więc do dnia 31 grudnia 2019 r.

Wykonywanie zadań przez IOD

W pierwszej części przygotowywanego sprawozdania można umieścić informacje dotyczące jego konkretnych działań...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11616

Wydanie: 11616

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament