Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Sprawdzian dla rządzących

24 marca 2020 | Komentarze

Andrzej Stec Za chwilę będzie tylko gorzej. Dlatego firmy muszą otrzymać systemowe wsparcie od państwa, które przyniesie konkretne i rzeczywiste, a nie papierowe efekty.

Nieduża podwarszawska firma, 17 zatrudnionych. – Za marzec pensja jeszcze będzie. Później już nie wiadomo – ostrzegł kilka dni temu pracowników właściciel tego kilkunastoletniego zakładu, któremu z dnia na dzień kontrahenci wstrzymali niemal wszystkie zlecenia.

Tak wygląda dziś zatrważająca rzeczywistość w przeważającej większości firm – jednoosobowych, małych i średnich, ale i dużych, zwłaszcza w najbardziej dotkniętych branżach: handlowej, turystycznej... Wymieniać można długo. Krajowa gospodarka stanęła i „jedzie" co najwyżej na pierwszym biegu. Za chwilę będzie tylko gorzej. Nie chodzi o brak zysków w firmach czy niższe marże. Nie będzie nawet...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11616

Wydanie: 11616

Spis treści

Reklama

Nieprzypisane

Zamów abonament