Epidemia wydłużyła kolejki do stołu operacyjnego
Na planowy zabieg trzeba będzie czekać co najmniej dwa miesiące dłużej – uważają eksperci.
Po dwumiesięcznej przerwie szpitale w całej Polsce zaczynają odmrażać zabiegi planowe. Zdaniem specjalistów trzeba poczekać przynajmniej dwa–trzy miesiące, a w rejonach, w których zakażeń jest najwięcej, nawet półtora do dwóch miesięcy dłużej.
Najpierw najcięższe
Osoby czekające na operację zaćmy, endoprotezoplastykę stawu biodrowego czy wycięcie pęcherzyka żółciowego mogą odetchnąć. Po zachęcie ministra zdrowia, który przed majówką rekomendował powrót do zabiegów planowych, szpitale, dotąd operujące w trybie ostrym, na nowo zapełniają grafiki. Ale powoli.
Operacje planowe ruszyły we wtorek w stołecznym Szpitalu im. Dzieciątka Jezus przy Lindleya. Zapisanych wcześniej na zabiegi od dwóch tygodni przyjmuje także Kliniczne Centrum Kardiologii (KCK) Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed). Z listy wybierani są pacjenci w poważnym stanie – z zaburzeniami rytmu serca...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta