Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dolnośląski biznes w trzech wymiarach

18 maja 2020 | Życie Regionów
Centrum Druku 3D ma już pierwszą drukarkę. Powstające produkty cechuje wysoka jakość i precyzja wykonania
źródło: materiały prasowe
Centrum Druku 3D ma już pierwszą drukarkę. Powstające produkty cechuje wysoka jakość i precyzja wykonania
Specjalistyczna drukarka oferuje niemal 500 tys. kolorów o różnych odcieniach i przejrzystości
źródło: materiały prasowe
Specjalistyczna drukarka oferuje niemal 500 tys. kolorów o różnych odcieniach i przejrzystości

Dolny Śląsk stawia na nowe technologie i zaprasza do siebie innowatorów, którzy w swoich przedsięwzięciach biznesowych zamierzają wykorzystywać druk 3D. MATERIAŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z URZĘDEM MARSZAŁKOWSKIM WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO

 

Dolny Śląsk od dawna stara się wychodzić naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i stwarzać im przyjazne warunki do prowadzenia biznesu.

Najnowszym pomysłem samorządu województwa na wspieranie innowacyjnych projektów jest budowa we Wrocławiu Dolnośląskiego Inkubatora Druku 3D. Przedsięwzięcie ma być podzielone na dwie części: biurową oraz przestrzeń do inkubacji, służącą jako strefa warsztatowo-produkcyjna.

– Dolny Śląsk znajduje się wśród najbardziej innowacyjnych regionów w Polsce. Budowa gospodarki opartej na wiedzy i związany z tym wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw to jedne z naszych głównych celów strategicznych – mówi marszałek Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców. – Współpraca sektorów nauki i biznesu wytworzy nowy impuls rozwojowy dla wielu branż. Efektem będzie rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy – dodaje.

Dla innowacyjnych MŚP

Dolnośląski Inkubator Druku 3D skierowany będzie do mikro, małych i średnich przedsiębiorców z województwa dolnośląskiego, którzy rozpoczynają działalność i nie mają jeszcze własnych obiektów produkcyjnych, magazynowych czy usługowych. Co więcej, w innym przypadku dla wielu małych przedsiębiorstw nie byłby możliwy dostęp do najnowocześniejsze urządzeń drukujących, ze względu na zbyt wysokie koszty ich zakupu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11661

Wydanie: 11661

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament