Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niemiecka gospodarka odjeżdża

18 maja 2020 | Ekonomia i rynek | Anna Słojewska

źródło: Rzeczpospolita

Rządy państw UE wydały lub zagwarantowały już blisko 2 biliony euro na ratowanie gospodarki. Ponad połowa tej sumy popłynie do niemieckich firm i ich pracowników.

 

Na czas pandemii Bruksela zawiesiła twarde reguły zakazujące pomocy państwa gospodarce. Dzień w dzień zatwierdza po kilka schematów pomocowych przysyłanych przez stolice państw UE. Do ostatniego piątku Komisja Europejska podjęła 119 decyzji zatwierdzających 156 środków krajowych zgłoszonych przez 26 państw członkowskich oraz Wielką Brytanię, która mimo wyjścia z UE do końca roku podlega jeszcze unijnym regułom pomocy publicznej. Łączna szacowana kwota tych środków to około 1,95 bln euro – wynika z informacji uzyskanych w KE.

Zatwierdzanie pomocy

Przy analizowaniu statystyk warto wiedzieć, że mają one swoje ograniczenia: w przypadku niektórych środków w ramach tymczasowych ram budżetowych nie jest konieczne podawanie kwoty, dlatego KE szacuje je na podstawie różnych źródeł. Ponadto niektóre państwa członkowskie zgłosiły Komisji wstępne budżety i planują ich dalszy wzrost. Skutek...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11661

Wydanie: 11661

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament