Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koronawirus powiększył nam ofertę szkoleń przez internet

18 maja 2020 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
źródło: Rzeczpospolita

Do niedawna nauka online stanowiła niewielki margines rynku edukacyjnego w Polsce. Jednak pandemia zmusiła nie tylko szkoły i uczelnie wyższe, ale również firmy szkoleniowe do szybszego rozwoju kursów online.

 

– Obecna sytuacja zmusiła nas do rezygnacji z tradycyjnych spotkań edukacyjnych kierowanych do branży HR. Wiemy jednak, jak ważne jest stałe podnoszenie kompetencji i wyszliśmy naprzeciw tej potrzebie – twierdzi Monika Różycka, specjalistka ds. marketingu w eRecruitment Solutions. Jest też koordynatorem nowego projektu, eRecruiter Lab – darmowego kursu online, którego uczestnicy będą się uczyć komunikacji i copywritingu w rekrutacji.

Projekt eRecruitera to jedno z wielu przedsięwzięć edukacyjnych, które pojawiły się na rynku w czasie wymuszonego przez pandemię lockdownu. Zamroził on większość wycenianego na ok. 8 mld zł rynku szkoleń, gdyż zdecydowana większość z nich była prowadzona w formie stacjonarnej.

Zdalna wiedza z BHP

Według ostatnich danych raportu „Bilans kapitału ludzkiego", który publikuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, w 2018 r. tylko co czwarta polska firma korzystała z kursów e-learningowych, podczas gdy 61 proc.pracodawców wysyłało pracowników na tradycyjne kursy organizowane przez zewnętrzne firmy szkoleniowe. Pandemia wymusiła tu jednak zmiany.

Jak...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11661

Wydanie: 11661

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament