Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

PO zaczyna od początku

18 maja 2020 | Kraj | Jacek Nizinkiewicz
Politycy Platformy przekonują, że „na opozycji nie mają wrogów”
źródło: EAST NEWS
Politycy Platformy przekonują, że „na opozycji nie mają wrogów”

Rafał Trzaskowski został nowym kandydatem w wyborach na prezydenta RP. Stawia na ostre zwarcie z Andrzejem Dudą i Prawem i Sprawiedliwością.

Po piątkowej rezygnacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z ubiegania się o najwyższy urząd w państwie to obecny włodarz Warszawy został nowym kandydatem w wyborach na prezydenta RP. Rafał Trzaskowski dostał jednogłośne poparcie wszystkich ugrupowań wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej.

Podczas niedzielnej konferencji kandydat największej partii opozycyjnej zapowiedział, że jego zwycięstwo w wyborach prezydenckich będzie początkiem końca rządów PiS. – To będzie początek wielkiej fali zmian w Polsce, gdzie słowa najważniejsze, takie jak: równość, sprawiedliwość, godność, odzyskają swoje prawdziwe znaczenie – deklarował Trzaskowski. Obecny prezydent Warszawy postawił na mocno polaryzujący przekaz, uderzając w Andrzeja Dudę i Zjednoczoną Prawicę. – Zdecydowałem się kandydować, bo nie widzę polityka, który zmusiłby rząd do działania. Nad Pałacem Prezydenckim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11661

Wydanie: 11661

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament