Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rejenci do komputerów

18 maja 2020 | Prawo co dnia | Anna Krzyżanowska

Polski Związek Firm Deweloperskich apeluje o wprowadzenie regulacji, które umożliwią podpisywanie aktów notarialnych drogą elektroniczną.

Na biurka ministrów sprawiedliwości oraz cyfryzacji trafiło właśnie pismo, w którym przedstawiciele związku zrzeszającego ponad 200 firm deweloperskich w kraju proszą o usprawnienie pracy kancelarii notarialnych i przygotowanie przepisów umożliwiających sporządzanie aktów notarialnych bez bezpośredniego kontaktu z rejentem.

– Postulat stał się niezwykle istotny wobec kryzysu wywołanego pandemią SARS-CoV-2. Rozwiązania pozwalające zachować przedsiębiorcom maksymalną płynność w podobnych sytuacjach są najważniejsze dla utrzymania miejsc pracy w budownictwie i wszystkich branżach powiązanych z działalnością deweloperską – argumentuje radca prawny Konrad Płochocki,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11661

Wydanie: 11661

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament