Medycyna w nowej odsłonie
Opieka zdrowotna stanowi już 25 proc. rynku internetu rzeczy. Dalszy rozwój e-medycyny jest nieunikniony. materiał powstał we współpracy z firmą Emitel
Wydatki związane z internetem rzeczy (ang. IoT, czyli sieć połączonych ze sobą urządzeń) osiągną w tym roku niemal 1,3 mld dolarów – szacuje firma analityczna IDC. W przyszłym roku te wydatki będą jeszcze wyższe. Internet rzeczy znajduje zastosowanie w wielu obszarach, m.in. w medycynie.
Osiem na dziesięć organizacji z obszaru opieki zdrowotnej zauważyło wzrost innowacyjności dzięki wdrożeniu rozwiązań IoT, a ponad 70 proc. dostawców usług medycznych zdołało zmniejszyć dzięki nim koszty. Najpopularniejsze rozwiązania technologiczne z zakresu IoT w tym sektorze to: monitorowanie i utrzymywania w dobrym stanie pacjentów (73 proc.) oraz zdalny nadzór ( 50 proc.).
Rynek będzie rósł
Według BI Intelligence, liczba komunikujących się między sobą urządzeń z tego sektora w 2020 r. miała sięgnąć 650 mln. Oznacza to, że opieka zdrowotna stanowi już około jednej czwartej całego rynku IoT.
Instytut Sobieskiego podkreśla, że powstają już...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta