Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Medycyna w nowej odsłonie

18 maja 2020 | Ekonomia i rynek
Nowe technologie odgrywają w medycynie coraz większą rolę.
źródło: Shutterstock
Nowe technologie odgrywają w medycynie coraz większą rolę.

Opieka zdrowotna stanowi już 25 proc. rynku internetu rzeczy. Dalszy rozwój e-medycyny jest nieunikniony. materiał powstał we współpracy z firmą Emitel

 

Wydatki związane z internetem rzeczy (ang. IoT, czyli sieć połączonych ze sobą urządzeń) osiągną w tym roku niemal 1,3 mld dolarów – szacuje firma analityczna IDC. W przyszłym roku te wydatki będą jeszcze wyższe. Internet rzeczy znajduje zastosowanie w wielu obszarach, m.in. w medycynie.

Osiem na dziesięć organizacji z obszaru opieki zdrowotnej zauważyło wzrost innowacyjności dzięki wdrożeniu rozwiązań IoT, a ponad 70 proc. dostawców usług medycznych zdołało zmniejszyć dzięki nim koszty. Najpopularniejsze rozwiązania technologiczne z zakresu IoT w tym sektorze to: monitorowanie i utrzymywania w dobrym stanie pacjentów (73 proc.) oraz zdalny nadzór ( 50 proc.).

Rynek będzie rósł

Według BI Intelligence, liczba komunikujących się między sobą urządzeń z tego sektora w 2020 r. miała sięgnąć 650 mln. Oznacza to, że opieka zdrowotna stanowi już około jednej czwartej całego rynku IoT.

Instytut Sobieskiego podkreśla, że powstają już...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11661

Wydanie: 11661

Spis treści

Komunikaty

Nieprzypisane

Zamów abonament