Czy wolno śpiewać o politykach
Sławomir Pietrzak, wydawca Kazika Staszewskiego i Kultu, o unieważnieniu Listy Przebojów Trójki po wygranej Kazika.
Jak Kazik odebrał decyzję dyrektora Trójki?
Kończy nagrywanie płyty i na razie nie komentuje sprawy. Będzie pan mógł go niedługo sam zapytać. Piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój" nie jest obrazoburcza, tylko w mądry, dojrzały sposób opowiada o sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy. Kazik przyłożył tylko lustro do sytuacji, jaka zdarzyła się 10 kwietnia. Problem polega na tym, że została niewłaściwie zrozumiana przez niewłaściwych ludzi na niewłaściwych stanowiskach, którzy znaleźli się w nieodpowiednich dla siebie miejscach.
Jak traktować Trójkę?
Unieważnienie Listy Przebojów pogłębia kryzys Trójki, z której wiele osób już odeszło, a chcą odejść kolejne. Dzwonią do mnie i pytają, co robić. Czas ujawnić, że od kilku lat był problem z graniem niektórych piosenek w Trójce – takich, które świetnie radziły sobie w innych stacjach. Mieliśmy kontrolę utworów, a w wolnym kraju nie powinno się to zdarzyć. Szczególnie do tak zwanej poczekalni powinny trafiać wszystkie potencjalne hity.
Przypomnijmy, że wcześniej Kazik też śpiewał o politykach.
Za komuny Kazik napisał piosenkę „45/89", która była grana w Trójce, a w tle było słychać głos generała Jaruzelskiego,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta