Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co punktowaliśmy

26 czerwca 2020 | Ranking wydziałów prawa | Dział Prawa
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

Wydziały mogły zdobyć maksymalnie 34 punkty. Najlepszy wynik uzyska Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 25,18 punktu, czyli ponad 74 proc.

 

W 9. edycji rankingu „Rzeczpospolitej", tak jak w poprzednich, liczą się trzy kategorie: potencjał naukowy, jakość kształcenia i współpraca z zagranicą. Maksymalna suma punktów w każdej kategorii wyniosła odpowiednio 14, 13 i 7 pkt. Ranking został opracowany na podstawie danych Ośrodka Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego.

Wraz z wejściem w życie ustawy 2.0 sprawozdawczość w systemie POL-on została przesunięta z poziomu jednostek naukowych (wydziałów) na poziom uczelni. W związku z tym nie było możliwe przeprowadzenie rankingu wydziałów prawa w jego dotychczasowej formie. Część wskaźników została zastąpiona innymi, a część policzona dla całej uczelni.

W rankingu zostały uwzględnione uczelnie, które posiadały zaraportowanych studentów na semestrze zimowym roku akademickiego 2019/2020 na kierunku prawo, prowadzonym na poziomie jednolitym magisterskim.

Dane wg stanu bazy z 8 czerwca 2020 r. (o ile nie wskazano inaczej w metodologii danej tabeli). Uwzględniono działające uczelnie/jednostki.

Kategoria: potencjał naukowy

1. Ocena parametryczna (maks. 2 pkt). Kat. A+ – 2 pkt, kat. A – 1,5 pkt, kat. B – 1 pkt i kat. C – 0,5 pkt. W przypadku gdy uczelnia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11694

Wydanie: 11694

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament