Pentagon tonuje obietnice Trumpa
Zamiast ambitnej umowy wojskowej Duda wrócił z USA z pustymi rękoma. Departament Obrony ma w tym udział.
27: tyle razy w czasie konferencji prasowej w środę w nocy (czasu warszawskiego) w Białym Domu dziękował Andrzej Duda Donaldowi Trumpowi. Ale dokładnie za co, nie jest łatwo ustalić.
– Tym razem rzeczywiście żadnych umów nie było – przyznał sam prezydent w rozmowie z TVN.
Nieobecność Espera
Zapowiedzi były wielkie. 11 czerwca, w reakcji na depeszę Reutersa opisującą porażkę rokowań o Forcie Trump, ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher pisała na Twitterze: kolejne nieprawdziwe informacje! Negocjacje idą zgodnie z planem! Ich efekty będą jeszcze bardziej imponujące niż pierwotna wizja prezydenta Trumpa i prezydenta Dudy dotycząca amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. Więcej informacji wkrótce.
„Dziennik Gazeta Prawna" poszedł dalej, zapowiadając porozumienie o zwiększeniu amerykańskiego kontyngentu o 2 tys. żołnierzy, „przebazowanie" do Polski 30 myśliwców F-16, przeniesienie Dowództwa V Korpusu US Army z Kentucky, szereg transakcji na zakup broni.
Wszystko to nie tylko się nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta