Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pandemia wymusza opracowanie nowych zasad gry

26 czerwca 2020 | Nieruchomości w Ekonomii | Adam Roguski
Centra handlowe zostały otwarte po kilkutygodniowej przerwie  na początku maja. Przyciągają mniej klientów niż rok wcześniej
źródło: materiały prasowe
Centra handlowe zostały otwarte po kilkutygodniowej przerwie na początku maja. Przyciągają mniej klientów niż rok wcześniej

Strajk najemców w Galerii Północnej w Warszawie to kolejna odsłona konfliktu na linii sklepy–właściciele nieruchomości o warunki współpracy w czasie pandemii.

Lockdown i administracyjne kilkutygodniowe ograniczenie funkcjonowania centrów handlowych mocno zachwiały branżą. Poturbowani najemcy i właściciele nieruchomości szukają nowej formuły współpracy. W ostatnich dniach doszło nawet do protestu najemców w warszawskiej Galerii Północnej należącej do GTC. Część sklepów zawiesiła sprzedaż na kilka godzin.

W ramach komentarza GTC odsyła do komunikatu, w którym oświadcza, że negocjacje wymagają czasu, cierpliwości i otwartej głowy. Być może sprawy przyspieszą, kiedy zainstaluje się nowy zarząd GTC – spółka jest w trakcie dużych zmian właścicielskich. Poza Północną w polskim portfelu ma jeszcze Galerię Jurajską w Częstochowie.

Ciekawym przypadkiem jest stołeczne Blue City, które nie należy do żadnej dużej grupy nieruchomościowej. Jak tu wygląda sytuacja?

– Zarząd bardzo szybko podjął negocjacje z najemcami. Każdemu zaproponowano rozwiązanie adekwatne do jego sytuacji. Trzeba pamiętać, że sklepy mają różne lokalizacje, odmienne warunki działania, marże i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11694

Wydanie: 11694

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament