Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Deweloper czyści działki po fabrykach

26 czerwca 2020 | Nieruchomości w Ekonomii | Aneta Gawrońska
Ursa Home – osiedle w samym sercu warszawskiego Ursusa
źródło: materiały prasowe
Ursa Home – osiedle w samym sercu warszawskiego Ursusa

Świetnie położone pofabryczne grunty to łakomy kąsek. Deweloperzy zapewniają, że badają i uzdrawiają ziemię.

Mieszkanie na pofabrycznym terenie w warszawskim Ursusie kupił nasz czytelnik. – Zacząłem się jednak zastanawiać, czy osiedle na pewno jest bezpieczne, czy teren nie jest skażony – mówi.

Luka prawna

Dawne obiekty przemysłowe oddają grunty w całej Polsce. – Powstają na nich kolejne inwestycje mieszkaniowe, często połączone z obiektami komercyjnymi – mówi Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl. – Takie projekty liczy się corocznie w dziesiątkach, a nawet setkach. W Warszawie najbardziej prestiżowe inwestycje to oddany niedawno Koneser na Pradze-Północ, Browary Warszawskie na Woli i Bohema na dawnych terenach praskich zakładów Polleny.

Jędrzyński zwraca uwagę na obfitość takich nieruchomości w Łodzi. – Bodaj najbardziej imponującym przedsięwzięciem rewitalizacyjnym, nie tylko w Łodzi, ale w skali całego kraju, jest budowa swoistego miasta w mieście, czyli kompleksu biurowo-mieszkalnego Fuzja na terenach dawnego zespołu przemysłowego Karola Scheiblera – opowiada. – Na szczególną uwagę zasługuje też rewitalizacja unikatowego w skali Europy osiedla Księży Młyn i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11694

Wydanie: 11694

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament