Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wirus i teatralne Himalaje

26 czerwca 2020 | Kultura | Jacek Cieślak
Hanna Krall  i Krzysztof Warlikowski podczas próby „Odysei”  w Nowym Teatrze Filip pawlak,
źródło: Nowy Teatr
Hanna Krall i Krzysztof Warlikowski podczas próby „Odysei” w Nowym Teatrze Filip pawlak,

Najlepsze teatry eksportowe straciły miliony w pandemii. Nie pojadą w świat spektakle Warlikowskiego, Lupy, Mundruczó, Jarzyny, Szydłowskiego.

2,5 mln zł wynoszą straty Nowego Teatru, jego artystów, rzemieślników oraz firm współpracujących w związku z odwołanymi wyjazdami. Dyrektor Karolina Ochab nie daje komentarza: liczby mówią za siebie.

Nowy Teatr planował premierę Krzysztofa Warlikowskiego „Odyseja. Historia dla Hollywoodu", spektaklu inspirowanego „Odyseją" Homera, a na podstawie „Powieści dla Hollywoodu" i „Króla kier znów na wylocie" Hanny Krall. Została przesunięta na kwiecień 2021. Spektakl był zaproszony m.in na osiem pokazów w Paryżu, wiele innych we Francji, Madrycie, w Niemczech. Do Wuzhen w Chinach miał pojechać inny spektakl Warlikowskiego „Wyjeżdżamy", do Szanghaju – „Proces" Krystiana Lupy. A to tylko część planów.

Na początku kwietnia Kornél Mundruczó, jeden z najważniejszych europejskich reżyserów, który najnowszą premierę filmową planuje w Hollywood, z dumą ogłosił na łamach „Rzeczpospolitej", że wraz z warszawskim...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11694

Wydanie: 11694

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament