Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każda klinika czymś się wyróżnia

26 czerwca 2020 | Ranking wydziałów prawa | Renata Krupa-Dąbrowska
źródło: Rzeczpospolita
źródło: Rzeczpospolita

W tym roku padł rekord: aż pięć poradni zajęło pierwsze miejsce. Wśród nich są takie, które nigdy nie stały na podium.

Po raz piąty Fundacja Uniwersyteckich Poradni Prawnych razem z „Rzeczpospolitą" przygotowała ranking studenckich poradni prawnych. W tym roku pierwsze miejsce zajęło aż pięć poradni: Uniwersytetu Warszawskiego (w ub.r. również była pierwsza), Uniwersytetu Opolskiego (rok wcześniej trzecia), Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie (czwarta), Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (czwarta), Krakowskiej Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (szósta).

Na drugim miejscu uplasowały się cztery uniwersytety: Jagielloński (w ub.r. drugi), Wrocławski (rok temu drugi) Uczelnia Łazarskiego z Warszawy (drugi), SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie (piąty).

Trzecie miejsce zajęły Uniwersytet Łódzki (spadł z drugiego miejsca) oraz Uniwersytet w Białymstoku (czwarty).

– W tym roku w rankingu mamy niespodzianki, na podium stanęły poradnie, które do tej pory zajmowały niższe miejsca. Są jednak i takie, które od lat zajmują wysokie pozycje – mówi dr Filip Czernicki, prezes Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych.

– O tym, która poradnia zwycięży, zadecydowała dodatkowa działalność klinik. Mianowicie: liczba organizowanych konferencji, warsztatów, współpraca z różnymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi czy przeprowadzone symulacje rozpraw oraz zajęcia o prawie w szkołach – tłumaczy dr...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11694

Wydanie: 11694

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament