Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wkręcony przez youtubera

16 lipca 2020 | Kraj | Izabela Kacprzak
Żartownisie  nie dzwonili bezpośrednio  na komórkę prezydenta, tylko do Kancelarii,  i zostali połączeni z Andrzejem Dudą
autor zdjęcia: Piotr Tracz
źródło: reporter
Żartownisie nie dzwonili bezpośrednio na komórkę prezydenta, tylko do Kancelarii, i zostali połączeni z Andrzejem Dudą

Rosyjski internauta podszył się pod sekretarza generalnego ONZ, by porozmawiać z prezydentem Andrzejem Dudą. Eksperci: to był atak socjotechniczny.

Od wtorku na kanale Vovan222prank w YouTube można odsłuchać 11-minutowej telefonicznej rozmowy prezydenta RP Andrzeja Dudy z sekretarzem generalnym ONZ António Guterresem. A raczej osobą, która się pod niego podszywa. To rosyjski youtuber z duetu Wowan i Leksus (Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stolarow). Rozmowę z prezydentem Polski po angielsku prowadził Kuzniecow – najprawdopodobniej w wyborczą niedzielę. Pretekstem do niej była ponowna wygrana Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Słychać jednak, że Guterres/Kuzniecow próbuje prowokować prezydenta Dudę pytaniami o likwidację pomników Armii Czerwonej w Polsce, o konflikt z Putinem, sugeruje homoseksualizm Donalda Tuska i że otrzymał telefon od Rafała Trzaskowskiego, który chwali się, że wygrał wybory prezydenckie.

Prezydent Duda odbywa tę rozmowę w drodze, jak mówi, jest „w centralnej Polsce". Choć nie mówi nic, co mogłoby go skompromitować, łatwość, z jaką rosyjscy „żartownisie" łączą się z polskim prezydentem, stawia pod dużym znakiem zapytania procedury ochrony głowy państwa. – One zawiodły, a może w ogóle ich nie ma. Trzeba to sprawdzić i wyciągnąć wnioski na przyszłość – mówi nam osoba związana ze służbami specjalnymi.

Zdaniem Marka...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11711

Wydanie: 11711

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament