Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dofinansowanie szkolenia i doradztwo dla firm dotkniętych pandemią

04 listopada 2020 | Rachunkowość | Michał Kołtuniak

Przedsiębiorcy otrzymają pieniądze na szkolenia i doradztwo, których celem będzie przygotowanie ich do wdrażania rekomendacji tzw. rad sektorowych. MICHAŁ KOŁTUNIAK

 

Wsparcie w postaci dotowanych szkoleń, kursów i usług doradczych jest efektem negocjacji, w które zaangażowane były rady sektorowe, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Rozwoju oraz instytucja zarządzająca programem „Wiedza, edukacja, rozwój". W ich wyniku zdiagnozowano najpilniejsze potrzeby wybranych sektorów z uwzględnieniem obecnej sytuacji, czyli znacznego, a w niektórych przypadkach całkowitego zamknięcia gospodarki, problemu radzenia sobie z przypadkami zakażeń wśród pracowników, a także wyzwaniami związanymi z obsługą klientów, jak i utrudnionym kontaktowaniem się z kontrahentami. W wyniku tej diagnozy, każda z rad sektorowych określiła zakres merytoryczny szkoleń, które powinny być najbardziej adekwatne do wyzwań stojących przed firmami.

Z udziału rad sektorowych w tym projekcie i wydanych przez nie zaleceń wynika, że pomoc skierowana jest do podmiotów działających w określonych branżach, a tematyka szkoleń lub usług doradczych nie może być przypadkowa (nawet jeżeli służyłaby rozwojowi konkretnej firmy). W tym wypadku, gdy ktoś chce skorzystać z dofinansowania, kursy i doradztwo muszą pokrywać się z rekomendacjami przygotowanymi przez radę danego sektora.

Wybrane branże

Kto zatem może liczyć na dofinansowanie? Po pierwsze, program skierowany jest przede wszystkim do mikro,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11805

Wydanie: 11805

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament