Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Koronawirus wymusza dodatkową izolację

04 listopada 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: Rzeczpospolita

O ile pracowników biur można przenieść na pracę zdalną, o tyle w przypadku zatrudnionych w fabrykach czy magazynach pracodawcy muszą często sporo zainwestować w covidowe BHP. ANITA BŁASZCZAK

 

Kryzys wywołany przez epidemię Covid-19 sięga dużo głębiej niż kwestie finansowe. Dotyka zmian w postrzeganiu BHP, organizacji pracy, optymalizacji kosztów działania, gotowości do zmian i reorganizacji w firmie – ocenia Anna Jabłońska, dyrektor zarządzająca w firmie CWS i przewodnicząca Koalicji Bezpieczni w Pracy. Według jej badania niemal wszystkie firmy zaopatrzyły swoich pracowników w dodatkowe środki ochrony, dostosowując też biura i fabryki do nowych wymogów sanitarnych – powszechnie zwiększano częstotliwość sprzątania oraz dezynfekcji pomieszczeń.

Własny autobus

Z dostosowaniem biur było o tyle łatwiej, że można wysłać ludzi na pracę zdalną. – Od października zalecamy wszystkim pracę z domu. Obecnie większość (ok. 12 tys.) zatrudnionych w Orange Polska pracuje zdalnie – twierdzi Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, gdzie wszystkie procedury wewnętrzne oraz szkolenia zostały przestawione na cyfrowe.

Trudniejsza sytuacja jest w fabrykach czy w magazynach, gdzie trzeba zadbać o bezpieczeństwo i w zakładzie oraz podczas dojazdu do pracy. Potentat branży AGD, firma BSH, dowozi pracowników swoich fabryk w Łodzi specjalnymi autobusami. Jak zaznacza Andrzej Maślak, szef PR i komunikacji w BSH, zwiększono...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11805

Wydanie: 11805

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament