Koronawirus wymusza dodatkową izolację
O ile pracowników biur można przenieść na pracę zdalną, o tyle w przypadku zatrudnionych w fabrykach czy magazynach pracodawcy muszą często sporo zainwestować w covidowe BHP. ANITA BŁASZCZAK
Kryzys wywołany przez epidemię Covid-19 sięga dużo głębiej niż kwestie finansowe. Dotyka zmian w postrzeganiu BHP, organizacji pracy, optymalizacji kosztów działania, gotowości do zmian i reorganizacji w firmie – ocenia Anna Jabłońska, dyrektor zarządzająca w firmie CWS i przewodnicząca Koalicji Bezpieczni w Pracy. Według jej badania niemal wszystkie firmy zaopatrzyły swoich pracowników w dodatkowe środki ochrony, dostosowując też biura i fabryki do nowych wymogów sanitarnych – powszechnie zwiększano częstotliwość sprzątania oraz dezynfekcji pomieszczeń.
Własny autobus
Z dostosowaniem biur było o tyle łatwiej, że można wysłać ludzi na pracę zdalną. – Od października zalecamy wszystkim pracę z domu. Obecnie większość (ok. 12 tys.) zatrudnionych w Orange Polska pracuje zdalnie – twierdzi Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska, gdzie wszystkie procedury wewnętrzne oraz szkolenia zostały przestawione na cyfrowe.
Trudniejsza sytuacja jest w fabrykach czy w magazynach, gdzie trzeba zadbać o bezpieczeństwo i w zakładzie oraz podczas dojazdu do pracy. Potentat branży AGD, firma BSH, dowozi pracowników swoich fabryk w Łodzi specjalnymi autobusami. Jak zaznacza Andrzej Maślak, szef PR i komunikacji w BSH, zwiększono...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta