Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przejęcie RUCH-u do końca roku?

04 listopada 2020 | Ekonomia i rynek
źródło: materiały prasowe

Po tym, jak sąd potwierdził wykonanie postępowań układowych RUCH-u z wierzycielami, transakcja przejęcia spółki przez nowych inwestorów może być sfinalizowana – mówi Miłosz Szulc, prezes RUCH SA. PIOTR SKWIROWSKI

 

Sąd potwierdził, że postępowania układowe RUCH-u z wierzycielami zostały wykonane. Co to oznacza?

Oznacza to, że mamy zakończony etap związany z restrukturyzacją RUCH-u. Spełniony został ostatni warunek do tego, by transakcja przejęcia spółki przez nowych inwestorów, w tym przez inwestora wiodącego, czyli PKN Orlen, mogła zostać sfinalizowana.

Kiedy to nastąpi?

Zakładamy, że do końca roku będziemy mieli nową strukturę właścicielską.

Jak ona będzie wyglądała?

Większościowym udziałowcem będzie PKN Orlen z pakietem 65 proc. akcji. Pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank.

Co będzie się teraz działo?

Nie mogę zdradzić szczegółów transakcji, bo są one objęte tajemnicą handlową i umową inwestycyjną między stronami. Wiadomo, że RUCH jest przedmiotem transakcji. Myślę, że objęcie kapitału przez inwestorów, patrząc z perspektywy naszej spółki, jest dużą szansą na jej rozwój. Etap restrukturyzacji mamy już za sobą. Kolejny krok to ekspansja naszego segmentu sprzedaży produktów szybko zbywalnych (FMCG) i działalności kurierskiej, która w tych czasach jest bardzo perspektywiczna, bo znaczenie e-commerce i zakupów internetowych dynamicznie rośnie. Prowadzimy transformację cyfrową firmy, dostosowując ją do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11805

Wydanie: 11805

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament