Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Największa gwiazda Ameryki

04 listopada 2020 | Kultura | Jacek Cieślak
Kanye West,  gdy popierał Donalda Trumpa. Latem zdystansował się od niego, zapowiedział, że będzie w przyszłości sam kandydował.Krytykował Joe Bidena, bo jego zdaniem szantażował wyborców sloganem „Afroamerykanie głosują na demokratę”
źródło: AFP
Kanye West, gdy popierał Donalda Trumpa. Latem zdystansował się od niego, zapowiedział, że będzie w przyszłości sam kandydował.Krytykował Joe Bidena, bo jego zdaniem szantażował wyborców sloganem „Afroamerykanie głosują na demokratę”

Większość celebrytów popiera Joe Bidena. Wśród zwolenników Trumpa są Jon Voight, Kid Rock i 50 Cent.

Stare amerykańskie powiedzenie mówi, że „Nie ma takiego biznesu jak show-biznes". Jednak Donald Trump, mając wielu przeciwników wśród gwiazd, którzy popierają Joe Bidena, też jest gwiazdorem. Popularność zawdzięcza również prowadzeniu programu "The Apprentice" w telewizji NBC kilkanaście lat temu, a jego sceną – poza Białym Domem, jest Twitter.

Jednak również jego administracja zrobiła wiele, by zrazić artystów. Z Białego Domu wyciekły dokumenty opublikowane przez „The Washington Post" wskazujące, że gdy planowano medialną kampanię o budżecie 250 milionów dolarów ostrzegającą przed pandemią, już na etapie analiz wykluczono artystów, którzy mogli znaleźć posłuch u wyborców popierających demokratów. Na cenzurowanym znalazła się Billie Eilish, największa młoda gwiazda, która...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 11805

Wydanie: 11805

Spis treści

Nieprzypisane

Zamów abonament