Pandemia nie zatrzymała inwestycji Grupy LOTOS
Koncern realizuje projekty zgodnie z planem. Ruszają Centrum Produkcyjne ropy naftowej, Węzeł Odzysku Wodoru i czwarty kolejowy nalewak paliw. Dalsze inwestycje są w przygotowaniu. Materiał powstał we współpracy z firmą LOTOS
W prognozach dotyczących rozwoju rynku stowarzyszenie Concawe, skupiające europejskie rafinerie, zaprezentowało wizję rafinerii 2050 jako hubu energetycznego wykorzystującego odnawialne źródła energii. I etapem rozwoju byłoby w tym ujęciu osiągnięcie doskonałości operacyjnej. W II fazie firma wprowadzałaby do produkcji coraz więcej niskoemisyjnych biokomponentów, a w III fazie stałaby się hubem energetycznym przerabiającym biosurowce i odpady oraz wychwytującym CO2, tworząc gospodarkę o obiegu zamkniętym, neutralną dla środowiska.
Grupa LOTOS konsekwentnie podąża w tym kierunku, realizując kolejne projekty rozwojowe i planując nowe. W przeszłości były to kamienie milowe na drodze do doskonałości operacyjnej – Program 10+ oraz Projekt EFRA, obecnie prowadzone są kolejne. W mijającym roku szczególnym wyzwaniem były okoliczności związane z pandemią, jednak, jak się okazało, nie wpłynęły one na inwestycje gdańskiego koncernu.
Wzrost potencjału
Wśród kluczowych inwestycji Grupy LOTOS warto wskazać Centrum Produkcyjne Petrobaltic – morską kopalnię ropy na złożu B8. Obecnie trwa stabilizacja produkcji przekazanego do eksploatacji Centrum Produkcyjnego, które przejmuje wydobycie z platformy LOTOS Petrobaltic, od pięciu lat...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta