Od transformacji cyfrowej nie ma odwrotu. Zaszła za daleko
Pandemia wyraźnie pokazała, że właściwe narzędzia cyfrowe są kluczem do przetrwania w świecie biznesu. Cyfryzacja zwiększa konkurencję, firmy muszą dotrzymać kroku rynkowym rywalom – mówi Thomas Duschek, prezes SAP Polska.
Jak pandemia przełożyła się
na poziom cyfryzacji polskich firm? Czy chętniej inwestowały
w rozwiązania technologiczne?
Zmiana i konkurencja zawsze były częścią rzeczywistości biznesowej, presja na szybkie zmiany nigdy jednak nie była tak duża. Nie chodzi tylko o to, aby szybciej wykonywać działania, ale również o to, aby nowe rzeczy robić w sposób zwinny. Sednem jest zmiana sposobu myślenia całej organizacji
i wprowadzania po drodze nowych technologii.
Firmy chcą korzystać
z technologii, które są dostępne w chmurze – rozwiązań takich jak sztuczna inteligencja (AI), automatyzacja procesów, analityka danych. Chcą przyspieszać operacje, a projekty chmurowe im w tym pomagają.
Ten pęd do cyfryzacji był widoczny również w naszych wynikach. Nie ujawniamy danych finansowych poszczególnych oddziałów, ale mogę powiedzieć, że zaobserwowaliśmy znaczący wzrost sprzedaży, szczególnie w drugiej połowie 2020 r. Dzięki naszym klientom
i partnerom mieliśmy najlepszy czwarty kwartał
w całej historii polskiego oddziału SAP w Polsce.
Z państwa badania wynika, że firmy cyfrowe są bardziej odporne na kryzysy. Jak bardzo?
Ostatni rok był wstrząsem dla systemu, okazał się motorem napędowym nie tylko dla inicjatyw...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta