Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Szkoły premiują szczepienia

13 września 2021 | Prawo co dnia | Katarzyna Wójcik

Odsyłanie niezaszczepionych uczniów do domu jest niezgodne z prawem, ale można fundować nagrody zaszczepionym.

– Nie ma podziału uczniów na zaszczepionych przeciw Covid-19 i na niezaszczepionych w przypadku skierowania uczniów na naukę zdalną. Nie pozwalam na to – podkreślił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na ostatniej konferencji prasowej.

Okazuje się jednak, że po wykryciu pierwszych zachorowań na koronawirusa pojawiły się trudności. I to nie tylko po stronie dyrektorów szkół, ale i sanepidu. Zdarzały się bowiem przypadki, że na nauczanie zdalne kierowani byli tylko uczniowie niezaszczepieni.

– 7 i 8 września w jednej z klas Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, uczniowie zaszczepieni uczyli się stacjonarnie w szkole, uczniowie zaś niezaszczepieni brali udział w lekcjach transmitowanych przez internet – mówi Eugeniusz Pelak, wicekurator oświaty w Lublinie. I dodaje, że decyzja ta została podjęta przez dyrektora szkoły w uzgodnieniu z sanepidem. Od czwartku wszyscy uczniowie z tej klasy uczą się z domu.

Nagroda za zastrzyk

Dlaczego do domu trafiają wszyscy?

– Osoby zaszczepione też mogą roznosić koronawirusa. Uczniowie zaszczepieni, którzy mieli kontakt z uczniem zakażonym koronawirusem, przejdą więc na zdalne nauczanie –...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12064

Wydanie: 12064

Spis treści

Reklama

Zamów abonament