Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gwiazdy inwestują online

13 września 2021 | Ekonomia i rynek | Michał Duszczyk
źródło: Rzeczpospolita

Popularny aktor Maciej Zakościelny w ramach kampanii crowdfundingowej kupuje udziały jednego ze startupów. Czy celebryci rozkręcą w Polsce modę na finansowanie innowacyjnych firm w sieci?

 

Equity crowdfunding, czyli społecznościowe finansowanie spółek w zamian za ich akcje, to zdobywający popularność nad Wisłą sposób na pozyskanie kapitału. Od początku roku firmy zdobyły w ten sposób już około 27 mln zł, ponad 5 proc. więcej niż w całym 2020 r. Wiele wskazuje, że to dopiero początek.

Swoistą promocję inwestowaniu w ten sposób robią celebryci. W crowdfunding zaangażowały się choćby tak rozpoznawalne postaci jak Grzegorz Krychowiak czy Magda Gessler. A teraz – jak ustaliła „Rzeczpospolita" – do tego grona dołącza Maciej Zakościelny. Znany aktor kupił pakiet akcji spółki FerrumLabs. Startup podczas trwającej publicznej emisji za 20 proc. udziałów firmy chce zebrać niemal 1,5 mln zł.

Znani kupują

akcje...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12064

Wydanie: 12064

Spis treści

Reklama

Zamów abonament