Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Tu trzeba przyjechać i biegać

13 września 2021 | Sport | Tomasz Wacławek, Kamil Kołsut
źródło: materiały prasowe

12. Festiwal Biegowy przeszedł do historii. Odbywał się po raz pierwszy w Piwnicznej, ale dostarczył nie mniejszych emocji niż ten, który przez dekadę organizowany był w Krynicy-Zdroju.

 

Po ubiegłorocznych turbulencjach spowodowanych pandemią koronawirusa impreza wróciła do tradycyjnego wrześniowego terminu, ale już z nowym gospodarzem. Wciąż przy zachowaniu środków ostrożności, lecz z nadzieją, że najgorsze już za nami, w piwniczańskim Miasteczku Biegowym nad Popradem bawiło się kilka tysięcy osób.

Kto w październiku 2020 roku przyjechał do Krynicy, ten doskonale pamięta, że pogoda nie sprzyjała uczestnikom, halny sprawił, że kilka konkurencji wymagało skrócenia, a silny wiatr i niskie temperatury utrudniały bicie rekordów.

Spod Ołtarza Papieskiego

Tym razem na warunki nikt narzekać nie mógł i choć organizatorzy ze względu na wysoki stan wód musieli odwołać debiutującą w programie Sztafetę Poprad Aqua Run, czyli pierwszy w historii festiwalu bieg przez rzekę, świecące nad Piwniczną słońce zachęcało do startu lub przynajmniej kibicowania zawodnikom próbującym swych sił na jednym z ponad 20 dystansów.

Ten najdłuższy – Ultramaraton Wyszehradzki im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego – wygrał Kamil Leśniak z Torunia, pokonując 100 km w 9 godzin i 29 minut. Wśród kobiet triumfowała Sylwia Jabłońska z Krakowa (10 godzin i 45 minut).

Zwycięzcy Biegu 7 Dolin cieszą się co roku największym uznaniem, bo już sam start w tak wyczerpującej konkurencji, zaczynającej się w środku nocy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12064

Wydanie: 12064

Spis treści

Reklama

Zamów abonament