Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pracujemy nad komercjalizacją projektów z obszaru B+R

13 września 2021 | Ekonomia i rynek | Marek Niewiadomski
autor zdjęcia: Mariusz Szachowski
źródło: Rzeczpospolita

Nie czekamy, tylko świadomie – również dzięki naszym projektom badawczo-rozwojowym – staramy się wpisać w Europejski Zielony Ład – mówi Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes Grupy Azoty.

 

Jak Grupa Azoty reaguje na Europejski Zielony Ład? To wielkie wyzwanie, przed którym staje cała Europa i polska gospodarka, w tym przemysł uzależniony od węgla.

Świadomie podchodzimy do wyzwania, jakim jest Europejski Zielony Ład i wszystko, co się z nim wiąże. Widać to na różnych płaszczyznach. Przykładowo, od wielu lat skutecznie realizujemy proces transformacji Grupy Azoty w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym.

Nie czekając na kolejne regulacje europejskie, już teraz wpisujemy się naszymi działaniami w Europejski Zielony Ład i prowadzimy projekty z zakresu ograniczenia emisyjności i śladu węglowego. Jesteśmy w przededniu publikacji strategii Grupy Azoty do 2030 roku, w której przedstawimy szczegóły naszych zielonych projektów inwestycyjnych.

W Europejski Zielony Ład wpisuje się również dywersyfikacja naszego portfela produktowego. W obszarze tworzyw rozwijamy gamę produktów biodegradowalnych. W obszarze nawozowym wprowadziliśmy mocznik z inhibitorem ureazy czy też bardzo innowacyjny system rolnictwa precyzyjnego. W oparciu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12064

Wydanie: 12064

Spis treści

Reklama

Zamów abonament