Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rynek ubezpieczeniowy dojrzewa

13 września 2021 | Ekonomia i rynek | Mateusz Pawlak
Eksperci dyskutowali o kierunkach rozwoju rynku ubezpieczeń
autor zdjęcia: Rafał Klimkiewicz
źródło: Edytor.net
Eksperci dyskutowali o kierunkach rozwoju rynku ubezpieczeń

Sprzedaż polis w Polsce rośnie, ale wciąż dystans do Europy w tym zakresie jest duży. Świadomość potrzeby ubezpieczenia jest jednak coraz większa, zwłaszcza w segmencie zdrowotnym.

 

Tak wynika z wypowiedzi uczestników panelu „Perspektywy dla branży ubezpieczeń w 2021 roku – szanse i zagrożenia", która odbyła się podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Paneliści zastanawiali się czy ten trend utrzyma się także w roku 2021 oraz jak pandemia wpłynie na sektor w perspektywie długo- i średnioterminowej.

Rynek ma potencjał

Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń, wskazał, że po pandemii zwiększyły się obawy Polaków, którzy mają większy strach przed śmiercią i chorobą osoby najbliższej, większy lęk przed brakiem pieniędzy na leczenie poważnej choroby.

– Obawy te są takie same bez względu na wiek, płeć i miejsce zamieszkania. Dlatego rośnie sprzedaż polis na życie i ubezpieczeń zdrowotnych. Odbija też sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych, które wracają po pandemicznych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12064

Wydanie: 12064

Spis treści

Reklama

Zamów abonament