Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W sprawach frankowych ruszyła sądowa ruletka

13 września 2021 | Prawo co dnia | Marek Domagalski

W ciągu tygodnia od posiedzenia Izby Cywilnej SN kilka składów wstrzymało procesy o kredyty frankowe, czekając na rozstrzygnięcie TSUE, nawet dwa lata.

Najbliższe tygodnie pokażą pełniejszy obraz, jak sądy zareagowały na brak uchwały frankowej SN.

Jedni zawieszają

Jak się dowiadujemy, kilka składów sędziowskich w Gdańsku zawiesiło już postępowania w takich sprawach z powodu postanowienia pełnej Izby Cywilnej SN z 2 września o skierowaniu do TSUE pytań o status zasiadających w niej nowych sędziów. I tak np. sędzia Beata Grygiel-Stelina zawiesiła sprawę następnego dnia po decyzji IC z powództwa Stowarzyszenia na rzecz Obrony Praw Konsumentów i Obywateli „Pro Futuris" działającego na rzecz frankowicza Pawła M. przeciwko Bankowi BPH. Jako podstawę wskazując art 177 par. 1 pkt 1 Kodeksu postępowania cywilnego. Przepis ten stanowi, że sąd może zawiesić postępowanie, jeżeli rozstrzygnięcie sprawy zależy od wyniku innego toczącego się postępowania cywilnego. Podobne postanowienie 6 września wydała sędzia Joanna...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12064

Wydanie: 12064

Spis treści

Reklama

Zamów abonament