Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W onkologii trzeba postawić na jakość leczenia

13 września 2021 | Ekonomia i rynek | Anita Błaszczak
Jednym z największych wyzwań w onkologii jest profilaktyka – podkreślali uczestnicy debaty
autor zdjęcia: Rafał Klimkiewicz
źródło: Edytor.net
Jednym z największych wyzwań w onkologii jest profilaktyka – podkreślali uczestnicy debaty

Skuteczne leczenia raka jest teraz jednym z największych wyzwań. O działaniach, które powinny zwiększyć tę skuteczność, dyskutowano też w Karpaczu.

– Najważniejsze jest teraz wdrożenie Krajowej Sieci Onkologicznej – podkreślał Sławomir Gadomski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia podczas panelu „Onkologia – profilaktyka, diagnostyka, terapia" w trakcie Forum Ekonomicznego.

Jak zaznaczał wiceminister, ustawę o Krajowej Sieci Onkologicznej można by nazwać ustawą o jakości w onkologii. Dotyczy ona bowiem działań, którymi resort zdrowia chce poprawić jakość leczenia – w tym wprowadzenia mierników jakości. Ministerstwo stawia sprawę jasno – jeśli ośrodki nie będą przestrzegać wskaźników jakości, to zostanie w nich wdrożony program naprawczy, jeśli zaś to nie pomoże, to ryzykują utratę kontaktu z NFZ.

– Największym wyzwaniem jest zapewnienie pacjentom dostępu do dobrej jakościowo opieki onkologicznej – mówił Adam Maciejczyk, dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu, które uczestniczyło w pilotażu Krajowej Sieci Onkologicznej (KSO). Zwracał uwagę, że pilotaż – który był trudnym procesem – pomógł zdobyć niezbędne do przeorganizowania...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12064

Wydanie: 12064

Spis treści

Reklama

Zamów abonament