Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dług alimentacyjny szef może już sprawdzić

25 listopada 2021 | Kadry i Płace | Łukasz Górzny

Pracodawca popełni wykroczenie, jeżeli wejdzie w komitywę w dłużnikiem alimentacyjnym ujawnionym w rejestrze, który ma zacząć funkcjonować od grudnia 2021 r.

1 grudnia 2021 r. ma rozpocząć funkcjonowanie Krajowy Rejestr Zadłużonych. Ma on stanowić jawny, bezpłatny i powszechnie dostępny rejestr prowadzony w systemie teleinformatycznym, w którym będzie można wyszukać informacje o osobach niewypłacalnych, zagrożonych niewypłacalnością lub wobec których bezskuteczna egzekucja została umorzona, a także o osobach zalegających ze spełnieniem świadczeń alimentacyjnych za okres dłuższy niż trzy miesiące.

Jedna egzekucja dla wpisu...

Ustawą dokonującą przesunięcia daty wejścia w życie ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych na 1 grudnia 2021 r. (DzU z 2021 r., poz. 1080) wprowadzono pewne zmiany. Między innymi znowelizowano treść art. 2 ust. 1 pkt 4, w którym funktor „oraz" zamieniono na spójnik „lub". Wskazana nowelizacja, na której konieczność zwracałem uwagę już 3 grudnia 2020 r. w artykule „Nowe wykroczenia, wyższe kary" na łamach niniejszego dodatku spowoduje, że w rejestrze ujawniane będą informacje zarówno o osobach fizycznych, wobec...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12125

Wydanie: 12125

Spis treści
Zamów abonament