Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Budżetowe priorytety: armaty zamiast masła

25 listopada 2021 | Świat | Andrzej Łomanowski

Parlament przyjął budżet na przyszły rok, w którym przewidziane są największe od lat wydatki policyjne i wojskowe kosztem ochrony zdrowia i rozwoju gospodarczego.

– Budżet nie może finansować pierwszomajowych haseł – oświadczył przedstawiający projekt deputowany rządzącej Jednej Rosji Andriej Makarow, odrzucając propozycje opozycji zwiększenia wydatków socjalnych.

Komuniści – którzy bardzo uaktywnili się od czasu wyborów, uznawanych przez nich za sfałszowane – nie mogli zrozumieć, dlaczego władze nie chcą zwiększyć wydatków socjalnych, skoro budżet zaplanowano z nadwyżką. – Połowa mieszkańców kraju balansuje między minimum socjalnym a minimum egzystencji – denerwował się komunistyczny deputowany Nikołaj Arefiew.

Budżet czeka jeszcze trzecie czytanie, ale zgodnie z procedurą nie można już wnosić do niego poprawek. Obecnie przewiduje podwyżki najniższej płacy oraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12125

Wydanie: 12125

Spis treści
Zamów abonament