Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Kontakty z ZUS głównie przez sieć

25 listopada 2021 | Raporty RZ

TECHNOLOGIE | Nowe rozwiązania mają ułatwić dostęp do usług w formie elektronicznej. ANNA GORAL prawnik HR LEX sp. z o.o. DR KATARZYNA KALATA prawnik HR LEX sp. z o.o.

Od 1 stycznia 2023 r. każdy płatnik składek będzie musiał posiadać profil informacyjny PUE ZUS. Podmiot, który stanie się płatnikiem składek po tej dacie, będzie zobowiązany założyć profil w terminie 7 dni od dnia powstania obowiązku opłacania składek za ubezpieczonego, np. po zawarciu umowy o pracę czy umowy zlecenie. Gdy płatnik nie założy profilu, zrobi to za niego ZUS.

Wszyscy płatnicy składek będą mieli obowiązek założyć profil w terminie do 30 grudnia 2022 r. Ponadto będą musieli utrzymywać aktywny profil PUE ZUS przez cały okres rozliczania składek ZUS.

Od 1 stycznia 2023 r. możliwa będzie wymiana korespondencji z ZUS za pośrednictwem platformy PUE. W wyniku zmian będzie można podpisywać dokumenty nie tylko z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego, ale także podpisem zaufanym i podpisem osobistym. To skutek wprowadzenia nowych form podpisywania i identyfikacji do polskiego porządku...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12125

Wydanie: 12125

Spis treści
Zamów abonament