Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Bezpieczeństwo i efektywność dzięki WEBFLEET TPMS

25 listopada 2021 | LTS
źródło: materiały prasowe

Zdalna kontrola ciśnienia w kołach uwolni właścicieli i zarządzających flotami od niepotrzebnych przestojów z powodu awarii ogumienia.

 

Webfleet Solutions to największa w Europie firma telematyczna. Jest częścią grupy Bridgestone, największego na świecie producenta opon. – Co roku inwestujemy 3 mld zł w rozwój produktu. Nasza nowość, system nadzorujący stan opon WEBFLEET TPMS, łączy bezpieczeństwo ruchu drogowego z ekologią, czyli obniżeniem emisji CO2 – podkreśla Radosław Bółkowski, Managing Director, Bridgestone Europe East Region.

Okiem przewoźnika

Jedną z pierwszych firm, które wdrożyły TPMS, jest Grupa Transportowa. Spółka dysponuje flotą 180 ciągników i 300 naczep. – Dla nas kluczowe jest bezpieczeństwo. Zoptymalizowaliśmy czas pracy kierowców. Wymagamy od nich kontroli opon, co zajmuje 8–10 minut. Te czynności skracają czas pracy kierowcy, a to jest kluczowy parametr. Musimy przestrzegać wskazań tachografu. Po wprowadzeniu TPMS kierowcy są...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12125

Wydanie: 12125

Spis treści
Zamów abonament