Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wnioski sygnalistów obsłuży firmowy IOD

25 listopada 2021 | Kadry i Płace | Joanna Kalinowska

Inspektor Ochrony Danych może łączyć tę funkcję z zadaniami związanymi ze zgłaszanymi naruszeniami prawa, pod warunkiem że nie dojdzie do konfliktu interesów. Sytuację trzeba monitorować na bieżąco.

Tak można podsumować odpowiedź udzieloną w newsletterze Urzędu Ochrony Danych Osobowych dla inspektorów ochrony danych Nr 11/2021 (32) z listopada 2021 r.

Śladem dyrektywy

W Polsce wciąż trwają prace nad projektem ustawy wdrażającej dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii. Wciąż nie znamy ostatecznego kształtu rozwiązań, w tym tych dotyczących zadań i statusu osób odpowiedzialnych za rozpatrywanie zgłoszeń naruszenia prawa. Można wzorować się na przepisach dyrektywy, ale również ona nie odnosi się do kwestii łączenia zadań osób zajmujących się obsługą zgłoszeń z innymi obowiązkami.

W motywie 74 dyrektywa wskazuje odpowiedzialne za rozpatrywanie zgłoszeń, w celu ich rozpatrywania oraz komunikacji ze zgłaszającym, a także w celu prowadzenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12125

Wydanie: 12125

Spis treści
Zamów abonament