Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Intermodal i magazynowanie. Pandemia przyspiesza zmiany

25 listopada 2021 | LTS
źródło: materiały prasowe

O wywołanych pandemią wyzwaniach w branży TSL, zaletach i przyszłości transportu intermodalnego oraz nowym rynkowym trendzie, który wymusza konieczność budowania magazynów, rozmawiamy z Janem Załubskim, prezesem ZET Transport.

 

 

 

W jakiej rzeczywistości funkcjonuje dziś branża transportowa i logistyczna?

Jan Załubski: Z jednej strony mamy dziś do czynienia z ożywieniem gospodarczym, co przekłada się na dużą ilość masy towarowej, którą trzeba przetransportować. Z drugiej zostaliśmy wystawieni na próbę, jeśli chodzi o łańcuch dostaw i podejście do klienta. Jeszcze niedawno byliśmy mobilizowani do tego, żeby ograniczać koszty i dostarczać towar w systemie „just in time". Natomiast dziś wielu naszych klientów potrzebuje zabezpieczenia magazynowego na trzy, a nawet sześć miesięcy produkcji. Do tego dochodzą: ograniczona dostępność środków transportu, długi czas oczekiwania na jednostki transportowe, i to zarówno ciągniki, jak i naczepy,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12125

Wydanie: 12125

Spis treści
Zamów abonament