Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Prasa powinna mieć wstęp na pogranicze

25 listopada 2021 | Prawo co dnia | Paweł Rochowicz

Ustawa limitująca dostęp do granicy białoruskiej raczej zyska akceptację Senatu. Szykują się poprawki, choć prawnicy sugerują, by w całości trafiła do kosza.

 

Senat raczej nie postawi zdecydowanej tamy przedłużaniu zakazu dostępu do terenów sąsiadujących z granicą białoruską. Uchwalona 17 listopada nowela do ustawy o ochronie granicy państwowej trafiła do porządku obrad trwającego właśnie posiedzenia izby wyższej parlamentu. Jak zapowiadał marszałek Tomasz Grodzki, do głosowania w sprawie tej ustawy może dojść w piątek 26 listopada.

Dopuścić dziennikarzy

– To pilna ustawa, a w takich przypadkach musimy się nią zająć w ciągu 14 dni – powiedział w środę Grodzki, przywołując regułę z art. 123 Konstytucji RP. Wcześniej w niektórych mediach spekulowano, jakoby Senat mógł odwlekać rozpatrzenie ustawy. W ten sposób rygory stanu wyjątkowego nad granicą polsko-białoruską...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12125

Wydanie: 12125

Spis treści
Zamów abonament