Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wierny elektorat

25 listopada 2021 | Dodatek | Marcin Kube

Wydawcy proponują i próbują kreować trendy na rynku, ale ostatnie słowo zawsze należy do czytelnika.

 

To było dziwne 20 miesięcy dla wydawców. Czas odwołanych imprez, spotkań autorskich prowadzonych wirtualnie na ekranach, pustych krzeseł z kartką „Nie siadać" na dyskusjach oraz dysproporcji – podczas gdy w jednym miesiącu liczba premier była ekstremalnie niska, to w innych, kiedy „dystans społeczny" się zmniejszał, premier było aż za dużo, by zdołać je wszystkie ogarnąć.

Wydawcy, niepewni przyszłości, wstrzymali oddech, narzucając sobie dyscyplinę finansową. Jednak po czasie potwierdziło się coś, co od początku w zasadzie było oczywiste – ludzie nie przestaną kupować i czytać książek, nawet zamknięci z dnia na dzień w swoich domach. Przeciwnie, znudzeni telewizją i internetem, w poszukiwaniu wytchnienia od zatrważających doniesień epidemicznych, będą czytać jeszcze więcej niż dotychczas. Choć inaczej. Na dodatek wiele zmian w czytelniczych nawykach może się okazać trwałych i zostanie z nami na dobre.

– Zauważalny jest wzrost sprzedaży w stosunku do lat poprzednich i z różnych analiz wynika, że mamy więcej czytelników, którzy kupują książki, także historyczne – tłumaczy Waldemar Michalski, dyrektor Targów Książki Historycznej.

Powodów jest wiele, m.in. taki, że kina i...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12125

Wydanie: 12125

Spis treści
Zamów abonament