Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niższe podatki dzięki leasingowi

29 listopada 2021 | Leasing

Leasing wśród przedsiębiorców jest jedną z najczęściej wybieranych form finansowania. Dlaczego? Korzystniejsze warunki zakupu z takim finansowaniem, ale także ogólne korzyści podatkowe wynikające z rozliczenia w ramach kosztów ponoszonych przez firmę.

Jakie korzyści podatkowe daje leasing? – To zależy od tego, jaki rodzaj leasingu wybierze klient: czy operacyjny, czy finansowy, a także jaki środek trwały chce sfinansować oraz w jaki sposób rozlicza się z podatku dochodowego (PIT/CIT) i czy jest płatnikiem podatku VAT – mówią przedstawiciele jednej z dużych firm leasingowych.

W leasingu operacyjnym, który jest zdecydowanie najczęściej wybieraną formą finansowania (ponad 80 proc. wszystkich umów), kosztem uzyskania przychodu (KUP) może być jednorazowo czynsz inicjalny (czyli wpłata początkowa) oraz raty w całości. Eksperci podkreślają, że wydatek poniesiony na opłatę wstępną (czynsz inicjalny) przy zawarciu umowy leasingu należy zewidencjonować w kosztach uzyskania przychodów...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12128

Wydanie: 12128

Spis treści

Reklama

Zamów abonament