Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nowe zasady dla umów o poprawę efektywności energetycznej (2)

12 kwietnia 2022 | Dobra Administracja | Artur Kawik

Kontrakty o poprawę efektywności energetycznej to nie tylko narzędzie do obniżenia wydatków na energię elektryczną, ale również szansa na modernizację publicznej infrastruktury.

Bardziej precyzyjne przepisy mają zwiększyć popularność umów EPC

Między innymi w celu usunięcia ewentualnych wątpliwości co do właściwej klasyfikacji umów o poprawę efektywności energetycznej zawieranych w trybie ustawy o PPP pod kątem ich wpływu na dług publiczny, a także uregulowania na poziomie ustawowym zasad dokonywania takiej oceny w odniesieniu do umów zawieranych w oparciu o inną podstawę prawną (np. w reżimie zamówień publicznych), uchwalono nowelizację ustawy EE z 20 kwietnia 2021 r. (Dz.U. z 2021 r., poz. 868). Z początkiem stycznia 2022 r. wszedł w życie wprowadzony nowelizacją art. 7 ust. 3 ustawy EE, który przewiduje, że zobowiązania wynikające z umowy o poprawę efektywności energetycznej nie wpływają na poziom państwowego długu publicznego oraz deficyt sektora finansów publicznych, w przypadku gdy dostawca usług związanych ze zużyciem energii ponosi większość ryzyka budowy i ryzyka uzyskania gwarantowanego poziomu średniorocznych oszczędności energii. Dokonując takiej oceny należy uwzględnić wpływ na wymienione ryzyka takich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12240

Wydanie: 12240

Spis treści

Zamów abonament