Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Każdą sytuację trzeba badać indywidualnie

20 kwietnia 2022 | Rachunkowość | Konrad Piłat Aleksandra Tarka

Wydatki na reprezentację, co do zasady, obejmują te, których wyłącznym i dominującym celem jest stworzenie pozytywnego wizerunku podatnika w oczach jej kontrahentów, tj. obecnych i przyszłych, potencjalnych klientów.

Spór w sprawie dotyczył możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków poniesionych w związku z organizacją spotkań integracyjnych. We wniosku o interpretację spółka wyjaśniła, że prowadzi ona rozległą działalność w całej Polsce, w oddziałach ulokowanych w różnych miastach, przy wykorzystaniu własnych pracowników jak i współpracowników na umowach o współpracy B2B.

W związku z prowadzoną działalnością i związaną z nią strategią zarządzania personelem, będzie organizować spotkania integracyjne. Spółka podkreśliła, że organizuje pracę w zespołach mieszanych – pracownicy ze współpracownikami i posiada oddziały rozsiane po całej Polsce. Dlatego osoby te nie mają często możliwości poznać się osobiście i zintegrować.

Firma wskazała, że integracja przekłada się, na podniesienie efektywności pracy i lepszą skuteczność, a to z kolei wpływa na polepszenie jej wyników finansowych.

Zapytała czy może zaliczyć do kosztów faktycznie poniesione wydatki, związane z organizacją i uczestnictwem pracowników oraz współpracowników w spotkaniach integracyjnych w grupach mieszanych?

Fiskus...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12246

Wydanie: 12246

Spis treści

Zamów abonament