Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Parki są elastyczne i demokratyczne

20 kwietnia 2022 | Ekonomia i rynek | Aneta Gawrońska
Zakupy w parku handlowym w Ciechanowie będzie można zrobić jeszcze w tym roku
autor zdjęcia: mat. prasowe
źródło: Rzeczpospolita
Zakupy w parku handlowym w Ciechanowie będzie można zrobić jeszcze w tym roku

Co najmniej pięć lat boomu ma przed sobą rynek parków handlowych. W wielu miejscach w Polsce wciąż brakuje podstawowej oferty handlowej. To zarówno mniejsze miejscowości, jak i osiedla na obrzeżach średnich i dużych miast.

Vendo Park o powierzchni 6 tys. mkw. przy Gostkowskiej w Ciechanowie wybuduje Trei Real Estate Poland. Obiekt ma być gotowy w IV kwartale. To dziewiąty park handlowy Trei w woj. mazowieckim. Vendo Parki powstały m.in. w Mińsku Mazowieckim, Zielonce, Pułtusku, Radzyminie.

Nowy układ sił

Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland, zapowiada, że jego firma do końca roku zamierza dostarczyć co najmniej siedem kolejnych parków. Powstają już w Otwocku i Skarżysku-Kamiennej. – Wkrótce rozpoczynamy budowy w Mielcu, Zambrowie i Szczecinie – mówi Jacek Wesołowski.

W planach są obiekty w Łapach, Siedlcach i Krakowie. – Zbliżamy się do osiągnięcia pierwotnego celu biznesowego, jakim jest budowa portfela 40 Vendo Parków w Polsce – mówi dyrektor. – Otworzyliśmy już 29 nieruchomości. W perspektywie trzech–pięciu lat planujemy budowę kolejnych 15–20 parków handlowych. Pod koniec ub.r. zawarliśmy spółkę joint venture z inwestorem Patron Capital, pozyskując kapitał 140 mln euro przeznaczony na rozwój sieci Vendo Parków w Polsce.

Trei ma grunty w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 12246

Wydanie: 12246

Spis treści

Zamów abonament